Kančendžangos trekingas Nepale

Unikalus ir ištvermės reikalaujantis išbandymas viename iš gražiausių Azijoje, atokiausiame bei mažiausiai Nepale vaikščiojamame trekinge, kurio metu susipažinsime ne tik su kalnų gyventojais bei jų tradicijomis, o taip pat grožėsimės pritrenkiančiais Himalajų kalnų vaizdais bei trečia pagal aukštį pasaulio viršukalne – Kančendžanga (8586 m). Norintieji bei turintys jėgų, turės galimybę įkopti į bevardę „5950“ metrų viršūnę.

1 – 2 DIENOS Skrydis iš Lietuvos į Nepalą

Skrydis iš Lietuvos į Nepalo sostinę Katmandu. Čia atvykę įsikursime viešbutyje, o likusį laiką skirsime susitvarkyti reikalingiems kalnų leidimams bei pasiruošti trekingui. Kadangi vietiniai skrydžiai Nepale dažnai vėluoja bei yra atšaukiami, todėl jau kitą dieną skrisime į šalies rytus, o kultūrinę programą Katmandu pasiliksime kelionės pabaigai.

3 DIENA Skrydis į Nepalo rytus

Skrydis iš Katmandu į Bhadrapuro miestą, įsikūrusį pačiuose Nepalo rytuose, ant Indijos (Sikimo) sienos. Čia atvykę sėsime į mikroautobusus, kuriais visą dieną keliausime į Tapledžungo kaimą (1440 m), esantį kalniečių – Limbu tautelės gyvenamame regione. Nakvynė svečių namuose.

4 DIENA Kelionė iki Tapletok miestelio ir neilgas trekingas iki nakvynės vietos

Iš ryto tris valandas džipais važiuosime iki Tapletoko miestelio, nuo kurio laukia nesudėtingas 3 valandų žygis iki Saketumo kaimo. Šią dieną eisime miškingomis apylinkėmis bei kardamono plantacijomis, kol galiausiai pasieksime svečių namus, tibetiečių gyvenamame Saketume (1660 m). Iš čia atsivers pirmosios Himalajų panoramos.

5 DIENA 6 – 7 valandų žygis iki Amjilosos kaimo

Šią dieną lauks 6 – 7 valandų žygis miškingais upių kanjonais. Iš viso pakilsime apie 700 metrų, todėl jau beeinant keisis augalija bei peizažai. Pakeliui taip pat praeisime kelis vietinius kaimus, kol galiausiai pasieksime Amjilosa gyvenvietę (2360 m). Nakvynė svečių namuose.

6 DIENA Ilgas žygis vietiniais kaimais, miškais bei kanjonais link Aukštutinio Kančendžangos regiono

Anksti iš ryto pradėsime ilgą, 8 – 10 valandų trukmės trekingą bambukų miškais iki Gunsos kaimo (3472 m). Nors ši diena bus sunki, tačiau ypač įdomi kultūriškai, nes pakeliui praeisime tibetiečių pabėgėlių kaimus, kuriuose bus galimybė pabendrauti su žmonėmis. Antroje dienos pusėje pereisime į Aukštutinę Kančendžangos regiono dalį, kurioje gyventojų daugumą sudaro jau nebe limbų, o šerpų gyventojai. Todėl per vieną dieną galėsime išvysti skirtingų Himalajų tautelių kultūrinius skirtumus. Nakvynė svečių namuose.

7 DIENA Aklimatizacijos diena Gunsos kaime

Kadangi Gunsos kaimas yra įsikūręs 3500 metrų aukštyje, todėl šią dieną skirsime aklimatizacijai. Jos metu tyrinėsime kaimą bei jo prieigas, o taip pat lauks nesudėtingas pasivaikščiojimas iki budistinio Lpasan La vienuolyno. Nakvynė svečių namuose.

8 DIENA Žygis iki Kambačeno vietovės (4050 m)

Šią dieną laukia neilgas, keturias valandas truksiantis, ėjimas iki Kambačeno (4050 m) vietovės, kurioje vasaromis klajokliai suvaro savo gyvulius. Pakeliui grožėsimės žydinčiais rododendrais bei atsiverčiančiomis snieguotomis Himalajų viršūnėmis. Nakvynė svečių namuose.

9 DIENA Žygis link Lonako vietovės (4780 m)

Iš ryto pradėsime 7 – 8 valandas truksiantį žygį iki Lonako vietovės (4780 m). Šią dieną pasijus aukštis, todėl keliausime lėtai, besigėrėdami snieguotų kalnų panoramomis. Pakeliui apsilankysime Ramtango vienuolyne. Atvykus lauks navynė palapinėse.

10 DIENA Žygis iki Kančendžangos bazinės stovyklos

Šią dieną apie 3 – 4 valandas kilsime iki Kančendžangos bazinės stovyklos (5143 m), iš kurios atsiveria kvapą gniaužiančios kalnų panoramos. Čia įsikūrę sutiksime alpinistų ekspedicijas, besiruošiančias kopimams į aukščiausias regiono viršūnes. Atvykę po pietų, stengsimės anksti vakare eiti miegoti, nes jau vidurnaktį pradėsime kopimą į bevardę „5950“ viršūnę. Nekopiantieji į ją, turės galimybę pasiilsėti bazinėje stovykloje bei pasivaikščioti aplink ją ir pasigėrėti vaizdais. Nakvynė palapinėse.

11 DIENA Kopimas į bevardę „5950“ viršūnę

Apie vidurnaktį pradėsime kopimą į „5950“ (5950 m) viršūnę. Tai bus sunkiausia ir daugiausia ištvermės reikalaujanti diena visoje kelionėje. Iš viso laukia ilgas kopimas į viršūnę. Iš pradžių kilsime iki ledyno, kurį pasiekus laukia 2 – 3 valandų kopimas „ryšyje“. Galiausiai lauks status, apie 50 lapsnių kopimas į viršūnę (apie 300 m), kurią pasiekus ryte būsime apdovanoti neapsakomais Himalajų bei Kančendžangos kalno vaizdais. Trumpai pabuvę viršūnėje leisimės atgal iki bazinės stovyklos, kur susitikę su nekopiančia grupės dalimi, leisimės iki Lonako vietovės, kur laukia nakvynė. Kopiantiems ši diena bus itin sunki, nes lauks apie 14 – 16 valandų žygis. Todėl į viršūnę kops tik tie, kurie bus fiziškai sitprūs bei gerai jausis aukštyje.

12 DIENA Grįžimas iki Gunsos kaimo

Šią dieną išsimiegoję grįšime tuo pačiu keliu iki Gunsos kaimo, kuriame laukia nakvynė bei poilsis svečių namuose.

13 DIENA Velykų sutikimas ir žygis link Selele (4480 m) perėjos

Iš ryto sudaužę ir suvalgę velykinius kiaušinius pradėsime kilimą link Selele perėjos (4480 m), per kurią persivertę apsistosime stovyklavietėje. Šią dieną pasuksime kitu keliu, vedančiu į kitus Žemesniojo Kančendžangos regiono slėnius bei kaimus, todėl antroje kelionės dalyje atsivers kitokie peizažai bei aplankysime kitokius kaimus. Nakvynė palapinėse.

14 DIENA Žygis link Cheramo kaimo (3000 m)

Šią dieną laukia 7 valandų ledimasis iki Cheramo kaimo (3000 m). Pakeliui vėl atsivers Kančendžangos bei kitų kalnų panoramos. Nakvynė kaime svečių namuose.

15 DIENA Nusileidimas iki Yambudino kaimo (2000 m)

Iš ryto pradėsime 7 valandas truksiantį žygį žemyn link Yambudino kaimo (2000 m). Tai didžiausias kaimas slėnyje, kuriame kartu sugyvena skirtingos etninės kalniečių grupės. Todėl atvykę į kaimą, skirsime laiko jo apžiūrėjimui bei pasivaikščiojimui po apylinkes. Nakvynė svečių namuose.

16 DIENA Neilgas žygis bei apsilankymas Limbu tautelės muziejuje

Šią dieną lauks 5 valandų leidimasis iki Phungphung Danda kaimo. Pakeliui praeisime ir daugiau vietinių kaimų. Viename iš jų – Mamanghe įsikūręs Limbu muziejus bei kultūrinis centras, kuriame apsilankę sužinosime daugiau informacijos apie šios tautelės istoriją, papročius, kalbą bei religiją. Dienos pabaigoje laukia nakvynė svečių namuose.

17 DIENA Paskutinė žygio diena

Paskutinę žygio dieną lauks nesudėtingas, 5 valandas truksiantis nusileidimas iki Simbu kaimo. Tai vienas gražiausių kaimų regione, todėl į jį atvykę, turėsime galimybę pasivaikščioti bei pasigėrėti vaizdais. Nakvynė svečių namuose.

18 DIENA Atsarginė diena

Papildoma laisva diena, kurios gali prireikti dėl blogų oro sąlygų (vėluojant atvykti lėktuvui į trekingą, kopimo dienos ar kitų dienų metu, esant blogam orui ir pan.). Ją sutaupius, anksčiau leisimės iš kalnų ir panaudosime apžiūrėti induistų šventykloms „apačioje“.

19 DIENA Kelionė į Bhadrapurą

Kelionė automobiliais iki Bhadrapuro miesto. Nakvynė viešbutyje.

20 DIENA Skrydis į Katmandu bei diena sostinėje

Rytinis skrydis į Katmandu. Atvykę į miestą visą dieną paskirsime apžiūrėti Katmandu šventyklos bei senamiesčiui, nusipirksime trūkstamas lauktuves.

21 (22) DIENA Kelionė namo

Skrydis iš Katmandu į Lietuvą.

į kelionės kainą

Įskaičiuota Neįskaičiuota Svarbu
 • Viešbučiai Katmandu, nakvynės svečių namuose, palapinėse
 • Visos programoje paminėtos transporto išlaidos, pervažiavimai miestuose bei kalnuose
 • Vietinių gidų, nešikų (porterių) paslaugos
 • Lietuvio kelionių vadovo paslaugos visos kelionės metu
 • Vietiniai skrydžiai
 • Nepalo vizos mokestis
 • Apsilankymas lankytinuose objektuose Katmandu bei trekingo metu
 • Nacionalinių parkų mokesčiai
 • Lėktuvų bilietai iš Lietuvos į Katmandu ir atgal (550 – 750 Eur)
 • Išlaidos maistui bei gėrimams (~400 – 450 Eur)
 • Arbatpinigiai gidams (~120 Eur)
 • Išlaidos lauktuvėms bei kitoms savoms reikmėms
 • Kopimui reikalingas inventorius
 • Šis trekingas yra reikalaujantis ištvermės bei fizinių jėgų. Į bevardę “5950” viršūnę kops tik tie, kurie bus fiziškai pajėgūs bei jausis gerai aukštyje, o taip pat turės minimalų techninį pasiruošimą kopimui. Kitomis trekingo dienomis specialios kalnų įrangos nenaudosime.
 • Kelionė įvyks susirinkus mažiausiai 10 keliautojų grupei.
 • Kelionė skirta keliautojams nuo 18 metų
 • Dėl skrydžių laikų bei galimų geresnių kainų, kelionės data gali skirtis +/- dviems dienoms. Tačiau tokiu atveju, prieš pirkdami bilietus mes visuomet suderiname datas bei laikus su visais keliautojais.

UŽSISAKYKITE

Azija, Nepalas
2020 lapkričio 06 - lapkričio 27

Kaina asmeniui

2000 Eur

Kiekis

-1+

Visa kelionės kaina

2000 Eur

Keleivis 1 (užsakantis asmuo)

Keleivis 2

Išankstinis apmokėjimas

Apmokėjimas

Kelionės kainaMokėti dabar (avanso suma) - 600 Eur

Prašome užpildyti visus laukus. Jūsų kelionė buvo sėkmingai užsakyta. Mes netrukus su Jumis susisieksime.

SUTARTIES DALYKAS

Kelionių organizatorius Turisto atžvilgiu įsipareigoja teikti Sutartyje įvardintas turizmo paslaugas, o Turistas įsipareigoja sumokėti už paslaugas ir įvykdyti kitas šioje Sutartyje numatytas pareigas.

Šioje sutartyje “Kelionių organizatorius” yra kelionę organizuojanti MB “Kur toliau”, (toliau sutartyje Kelionių organizatorius). Šioje sutartyje Turistas – fizinis asmuo, sudaręs su Kelionės organizatoriumi Sutartį (sutartį pasirašęs asmuo) arba bet kuris fizinis (-iai) asmuo (-ys), kurio(-ių) vardu Sutartį pasirašęs asmuo perka kelionę ir prisiima visas teises ir pareigas pagal Sutartį (kiti naudos gavėjai) arba bet kuris fizinis asmuo, kuriam Sutartį pasirašęs asmuo arba bet kuris naudos gavėjas perleidžia savo teisę į kelionę, jeigu toks perleidimas leidžiamas pagal šios Sutarties sąlygas).

 

SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

2.1. Kelionių organizatorius įsipareigoja:

2.1.1. Organizuoti Turistui(-ams) kelionę pagal programą, nurodytą kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje, arba, jeigu kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje nurodytos kelionės programoje buvo atlikti pakeitimai iki šios sutarties pasirašymo, pagal pakeistą programą. Katalogas arba kita kelionę aprašanti medžiaga arba pakeista programa yra neatskiriamas šios sutarties priedas.

2.1.2. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus (konkretus skaičius nurodomas konkrečios kelionės informacijoje), pranešti raštu apie kelionės anuliavimą likus ne mažiau kaip 30 d. iki kelionės pradžios.

2.1.3. Iki sutarties pasirašymo įteikti Turistui rašytinį dokumentą, kuriame būtų pateikta tiksli ir neklaidinanti informacija apie tai, kur vykstama, kelionės maršrutą (išvykimo, grįžimo vietas, datas ir laiką bei lankomas vietas ir šalis, nurodant datas, kada į jas vykstama ir išvykstama) ir jo pakeitimus, kelionėje teikiamas paslaugas, numatytas kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje arba pakeistoje programoje, transporto priemones, kuriomis vykstama, jų charakteristikas ir kategoriją, apgyvendinimo tipą, objekto vietą, kategoriją ar patogumų lygį ir pagrindinius ypatumus bei klasę (pagal atitinkamas priimančiosios valstybės taisykles), maitinimą, valstybių, į kurias vykstama, pasienio formalumus ir vizų gavimo tvarką, įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimus, laiką, per kurį gaunamos vizos, sutarties įforminimo tvarką bei sąlygas, visą kelionės kainą, kainos dalį, kuri turi būti sumokėta iš anksto, likusios sumos mokėjimo grafiką.

2.1.4. Tais atvejais, kai Kelionių organizatorius sutartimi įsipareigoja suteikti Turistui apgyvendinimo paslaugas, atitinkančias konkrečią kategoriją pagal priimančiosios šalies taisykles, nenurodant konkretus apgyvendinimo paslaugų teikėjo, Kelionių organizatorius iki sutarties pasirašymo privalo informuoti Turistą apie apgyvendinimo tipą, kategoriją bei maitinimą. Kelionių organizatorius taip pat privalo suteikti Turistui neklaidinančią ir išsamią informaciją apie patogumų, paslaugų ir pramogų lygį, kiekį ir kokybę bei galimus jų skirtumus, priklausančius nuo konkretaus apgyvendinimo paslaugų teikėjo.

2.1.5. Prieš kelionę rašytine forma Turistui pateikti: informaciją apie tarpines stotis ir sustojimo laiką, buvimo vietą bei informaciją apie keleivio vietą transporto priemonėje (išskyrus lėktuvą bei nenumatytus techninius sustojimus), kelionių organizatoriaus vietinio atstovo pavardę, adresą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą ar vietinių kelionių pardavimo agentų, į kuriuos turistas galėtų kreiptis pagalbos, adresus ir telefono numerius, jei tokių kelionių pardavimo agentų nėra, turistui nurodyti telefono numerį, kuriuo jis galėtų skambinti nenumatytu atveju, ar informaciją, kuri jam padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi ir (ar) kelionių pardavimo agentu, informaciją apie valstybių, į kurias vykstama, epidemiologinę būklę, imunoprofilaktikos reikalavimus, kuriuos reikia įvykdyti vykstant į kelionę, informaciją apie sveikatos draudimo įforminimo tvarką, informaciją apie neprivalomas draudimo sutartis, pagal kurias atlyginamos turisto išlaidos dėl organizuotos turistinės kelionės atšaukimo arba pagalbos išlaidos, informaciją apie valiutų keitimo sąlygas ir tvarką. Jei į kelionę vyksta nepilnamečiai, pateikti tėvams ar globėjams informaciją, leisiančią tiesiogiai susisiekti su vaiku ar atsakingu asmeniu vaiko buvimo vietoje.

2.1.6. Turisto(-ų) pateiktus asmens duomenis naudoti tik kelionės dokumentų įforminimui.

2.1.7. Kai sutartis sudaroma nuotolinės prekybos būdu, laikoma, kad sutartis sudaryta tokiomis sąlygomis, kokios buvo skelbiamos oficialioje Kelionių organizatoriaus interneto svetainėje (ar elektroninės prekybos sistemoje) organizuotos turistinės kelionės įsigijimo metu. Jeigu sutarties sąlygos oficialioje Kelionių organizatoriaus interneto svetainėje neskelbiamos ar organizuotos turistinės kelionės įsigijimo metu nebuvo paskelbtos, laikoma, kad sutartis buvo sudaryta pagal standartines turizmo paslaugų teikimo sutarčių sąlygas.

2.1.8. Kai turistų grupę sudaro daugiau kaip 15 nepilnamečių iki 16 metų arba daugiau kaip 7 neįgalūs nepilnamečiai, užtikrinti, kad, be kelionės vadovo, šią turistų grupę papildomai lydėtų dar vienas pilnametis asmuo.

2.1.9. Po sutarties sudarymo paaiškėjus, kad prievolių įvykdymo užtikrinimas baigiasi anksčiau, negu prasideda turistinė kelionė, iki kelionės pradžios raštu (paštu, faksu, el. paštu, trumpąja žinute ar kitu sutartyje nurodytu būdu) informuoti Turistą apie naują prievolių įvykdymo užtikrinimą, nurodant naują prievolių įvykdymo užtikrinimą patvirtinančio dokumento numerį, jo galiojimo terminą ir jį išdavusios draudimo ar finansų įstaigos rekvizitus ir kontaktinius duomenis.

2.2. Turistas(-ai) įsipareigoja:

2.2.1. Laiku sumokėti už kelionę bei pateikti visą informaciją bei dokumentus, reikalingus Kelionių organizatoriui įvykdyti šią sutartį, atvykti laiku į pirminę bei kelionės vadovo (jei kelionės vadovo paslauga numatyta sutartyje) nurodytas išvykimo vietas, laikytis organizatoriaus nurodymų dėl kelionės ar atskirų jos dalių vykdymo, laikytis viešosios tvarkos, tarptautinių keleivių vežimo taisyklių, bagažo gabenimo tvarkos ir į šalį įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimų. Vykdyti pasienio ir muitinės tarnybų nurodymus. Vykstant į kelionę su nepilnamečiais vaikais, laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 302 patvirtinto Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašo (Žin., 2002, Nr. 23-858).

2.2.2. Atsakyti už kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu Turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, jąreikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai Turistas kaltės neprisiima, Kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos, atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.

2.3. Turistas, pagrindinė šios sutarties šalis, privalo informuoti kitus turistus – naudos gavėjus, kad kelionė yra organizuojama tik pagal šioje sutartyje nurodytas sąlygas ir visi turistai privalo vykdyti visas sutarties sąlygas.

 

TEISĖ ATSISAKYTI SUTARTIES

3.1. Turisto teisė atsisakyti sutarties:

3.1.1. Turistas turi teisę bet kuriuo metu atsisakyti sutarties. Sutarties atsisakymas įsigalioja nuo jo pareiškimo momento.

3.1.2. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias jis atsako (t. y. kai aplinkybės, kurios yra pagrindas atsisakyti sutarties, atsirado dėl paties Turisto kaltės, t. y. dėl jo tyčinių veiksmų ar neatsargumo), jis turi atlyginti Kelionių organizatoriui nuostolius, padarytus dėl tokio atsisakymo. Nuostolių dydis šiuo atveju negali viršyti maksimalios vienos kelionės kainos.

Šalys susitaria ir sutinka, kad nuostolių dėl Turisto sutarties atsisakymo dydis priklausomai nuo atsisakymo laiko yra:

Sutarties nutraukimo laikas

Sutarties nutraukimo laikas

Daugiau kaip 60 dienų iki išvykimo

10 %

Nuo 59 iki 30 dienų iki išvykimo

20 %

Nuo 29 iki 22 dienos iki išvykimo

40 %

Nuo 21 iki 16 dienų iki išvykimo

60 %

Nuo 15 iki 12 dienų iki išvykimo

85 %

Likus 11 dienų ir mažiau iki išvykimo

100 %

 

Šalys susitaria ir sutinka, kad tuo atveju, jei Turistas keliauja lėktuvu, t.y. jo kelionei užsakomi aviabilietai, nuostolių dėl Turisto sutarties atsisakymo dydis apskaičiuojamas pagal aukščiau nurodytą lentelę, bet jis negali būti mažesnis nei, kad Kelionių organizatoriaus užsakytų aviabilietų kaina (įskaitant ir Kelionių organizatoriaus nustatytus įkainius už bilietų užsakymą).

3.1.3. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl su juo susijusių aplinkybių, kurių jis negali kontroliuoti ir kurių sutarties sudarymo metu negalėjo protingai numatyti, Kelionių organizatorius turi teisę reikalauti atlyginti patirtus tiesioginius nuostolius, padarytus dėl tokio atsisakymo, išskyrus atvejus, kai sutarties atsisakoma dėl nenugalimos jėgos aplinkybių. Šiame punkte nurodytais atvejais atlygintinų tiesioginių nuostolių dydis negali viršyti sutartyje nustatytos kelionės kainos.

3.1.4. Turistui atsisakius sutarties 3.1.2 ar 3.1.3 punktuose numatytais atvejais, Kelionių organizatorius, reikalaudamas Turisto atlyginti nuostolius, Turistui pageidaujant, privalo pateikti patirtų nuostolių dydį patvirtinančius įrodymus.

3.1.5. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias atsako Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, arba dėl su Turistu nesusijusių aplinkybių, kurių jis negali kontroliuoti ir kurių sutarties sudarymo metu negalėjo protingai numatyti, jis turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai arba jo sutikimu kompensuota kitu būdu.

3.2. Kelionių organizatoriaus teisė atsisakyti sutarties:

3.2.1. Kelionių organizatorius turi teisę atsisakyti sutarties tik dėl svarbių priežasčių, apie kurias jis nedelsdamas informuoja Turistą.

3.2.2. Jeigu Kelionių organizatorius atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias Turistas neatsako, jis privalo pasiūlyti Turistui naują tokios pat ar geresnės kokybės kelionę (alternatyvią kelionę). Jeigu dėl pagrįstų priežasčių nėra galimybės pasiūlyti alternatyvią kelionę arba Turistas pasiūlytos naujos kelionės atsisako, jis turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už neįvykusią kelionę sumokėti pinigai.

3.3. Kelionių organizatorius, atsisakęs sutarties, privalo organizuoti kelionę iš naujo arba grąžinti Turistui pinigus už kelionę bei atlyginti Turistui turtinę žalą. Žala neatlyginama tais atvejais, kai sutarties atsisakoma dėl 2.1.2 punkto aplinkybių arba nenugalimos jėgos.

3.4. Kai, nutraukus sutartį, Kelionių organizatoriui ir (ar) kelionių pardavimo agentui atsiranda pareiga grąžinti Turistui visus ar dalįuž kelionę sumokėtų pinigų, pinigai turi būti grąžinti į Turisto nurodytą sąskaitą per 10 darbo dienų nuo sutarties nutraukimo.

 

SUTARTIES SĄLYGŲ PAKEITIMAS

4.1. Kelionių organizatorius dėl svarbių priežasčių, apie kurias jis nedelsdamas informuoja Turistą, gali pakeisti atitinkamą sutarties sąlygą. Turistas turi teisę atsisakyti keisti sutartį.

4.2. Kelionių organizatorius turi teisę, likus iki kelionės pradžios ne mažiau kaip 20 dienų, padidinti kelionės kainą dėl to, kad pasikeičia vežimo išlaidos, įskaitant išlaidas degalams, privalomiems mokesčiams ar atitinkamų valiutų keitimui. Kelionių organizatorius nurodo, kodėl padidėjo kaina ir kaip buvo apskaičiuotas kainos padidėjimas. Turistas turi teisę atsisakyti kainos didinimo.

4.3. Jeigu Turistas atsisako keisti sutarties sąlygas 4.1, 4.2 punktų atvejais, Kelionių organizatorius įgyja teisę atsisakyti sutarties. Tokiu atveju Turistas turi teisę reikalauti grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus arba, jei kelionė iš dalies jau įvyko, kompensuoti proporcingą jų dalį. Jei Kelionių organizatorius atsisako sutarties po to, kai Turistas atsisako keisti sutarties sąlygas 4.1 punkto atveju, tai atitinkamai taikomas šios sutarties 3.3 punktas.

 

SUTARTIES ŠALIŲ PASIKEITIMAS

5.1. Bet kuris šios sutarties Turistas turi teisę, likus iki kelionės pradžios ne mažiau kaip 10 dienų, perleisti savo teisę į kelionę trečiajam (kelionę perimančiam) asmeniui, kuris vykdys visas sutarties sąlygas.

5.2. Tais atvejais, kai toks perleidimas prieštarauja asmens, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, taisyklėms (t. y. jei per laiką, likusį iki kelionės pradžios, jau neleidžiama užsakyti vietos transporto priemonėje ir (ar) viešbutyje naujo asmens vardu), Turistui turi būti pateiktos šios taisyklės.

5.3. Sutarties perleidimas turi būti įformintas susitarimu, atitinkančiu Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – Civilinis kodeksas) reikalavimus, su trečiuoju (kelionę perimančiu) asmeniu, o kelionę perimantis asmuo, sudaręs tokį susitarimą, ar Turistas, perleidęs kelionę, apie tai raštu privalo pranešti Kelionių organizatoriui ir perduoti informacijąbei dokumentus, reikalingus sklandžiai įvykdyti šią sutartį kelionę perėmusio asmens atžvilgiu. Teisę į kelionę perleidžiantis Turistas ir trečiasis (kelionę perimantis) asmuo, perėmęs kelionę, atsako solidariai Kelionių organizatoriui už kelionės kainos ir išlaidų, susijusių su teisės į kelionę perleidimu, sumokėjimą.

 

ATSAKOMYBĖ UŽ NETINKAMĄ SUTARTIES VYKDYMĄ

6.1. Jeigu sutartis nėra vykdoma pagal Turisto protingus lūkesčius, kurių pagal sutarties sąlygas ir teikiamų paslaugų pobūdį Turistas galėjo turėti, Kelionių organizatorius privalo atlyginti Turistui nuostolius. Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, neatsako už netinkamą sutarties vykdymą, jeigu:

6.1.1. dėl netinkamo sutarties vykdymo kaltas Turistas (2.2.1 punkto sąlygų nevykdymas ir kt. priežastys);

6.1.2. užnetinkamą sutarties vykdymą, kurio Kelionių organizatorius nenumatė ir negalėjo numatyti, atsako trečiasis asmuo, nesusijęs su šia sutartimi;

6.1.3. sutartis netinkamai vykdoma dėl nenugalimos jėgos arba dėl įvykio, kurio Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojosi, atsižvelgiant į visą įmanomą jų apdairumą, nenumatė ir negalėjo numatyti.

6.2. Jeigu sutartis vykdoma ne pagal Turisto lūkesčius, Kelionių organizatorius, atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes, privalo teikti Turistui visokeriopą pagalbą ir paramą. Jeigu priežastis, dėl kurios sutartis nėra tinkamai vykdoma, susijusi su pačiu Turistu, Kelionių organizatorius turi teikti Turistui tokią pagalbą ir paramą, kurios, remiantis protingumo kriterijumi, gali būti reikalaujama iš Kelionių organizatoriaus pagal sutartį. Šiuo atveju Kelionių organizatoriaus išlaidas, susijusias su tokios pagalbos ir paramos teikimu, turi atlyginti pats Turistas. Jeigu užnetinkamą sutarties vykdymą atsako Kelionių organizatorius arba asmuo, kurio pagalba jis naudojasi (6.1 punktas), tai visas išlaidas, susijusias su papildomos pagalbos ir paramos teikimu Turistui, apmoka pats Kelionių organizatorius.

6.3. Jeigu prasidėjus kelionei paaiškėja, kad Kelionių organizatorius negalės įvykdyti pagrindinės sutartų paslaugų,nurodytų šioje sutartyje, dalies, tai jis privalo pasiūlyti Turistui tinkamas alternatyvias paslaugas už tokią pačią kainą sutartyje nurodytam terminui ir kompensuoti Turistui anksčiau pasiūlytų ir faktiškai suteiktų paslaugų kainos skirtumą. Jeigu Kelionių organizatorius dėl pagrįstų priežasčių negali pasiūlyti alternatyvių paslaugų arba dėl protingų priežasčių Turistas jų atsisakė, Kelionių organizatorius, be papildomo užmokesčio, turi užtikrinti Turisto grąžinimą atgal arba nuvežimą į kitą vietovę, dėl kurios sutinka Turistas, taip pat grąžinti Turistui pinigus už nesuteiktas paslaugas.

6.4. Kelionių organizatorius neturi teisės riboti ar panaikinti savo civilinę atsakomybę už žalą, padarytą Turistui, jeigu žala padaroma dėl Kelionių organizatoriaus tyčios ar didelio neatsargumo.

6.5. Turistui padaryta turtinė ir neturtinė žala atlyginama Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

6.6. Kelionių organizatorius atsako už kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje, kuri yra neatskiriama šios sutarties dalis, pateiktos informacijos teisingumą ir tikslumą, išskyrus bent vieną iš šių atvejų, kai:

6.6.1. Turistui iki sutarties sudarymo buvo pranešta apie šios informacijos pasikeitimus, o kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje buvo aiškiai numatyta pakeitimų galimybė;

6.6.2. pakeitimai daromi po sutarties sudarymo abiejų šalių rašytiniu susitarimu.

 

BENDROSIOS SĄLYGOS

7.1. Turisto teises ginaCivilinis kodeksas, Vartotojų teisių gynimo įstatymas, Reklamos įstatymas, Turizmo įstatymas bei kiti įstatymai ir poįstatyminiai teisės aktai bei ši sutartis.

7.2. Šalys susitaria ir sutinka, kad, jeigu Turistas (-ai) ne dėl organizatoriaus kaltės negaunaįvažiavimo vizos, pamiršta ar pameta asmens dokumentus, jei dokumentai yra netvarkingi ir neparuošti kelionei, jeiguTuristas (-ai) neatvyksta į pirminę išvykimo bei keliones vadovo nurodytas išvykimo vietas, savavališkai nutraukia kelionę ar atsisako dalies paslaugų, Kelionių organizatorius neatsako ir su tuo susijusių išlaidų Turistui (-ams) neapmoka.

7.3. Kelionės metu atsiradusias pretenzijas dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo, Turistas turi nedelsdamas pareikšti žodžiu Kelionių organizatoriaus vietiniam atstovui arba kelionės vadovui, o jei šių nėra, – Kelionių organizatoriui. Pretenzijos dėl nesprendžiamų ar netinkamai sprendžiamų problemų turi būti pareikštos raštu. Nepavykus pretenzijų išspręsti kelionės metu, Turistas pretenzijas Kelionių organizatoriui gali pareikšti raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius privalo Turistui raštu atsakyti į pareikštas pretenzijas per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Ginčai dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo sprendžiami derybomis, o jei nepavyksta susitarti, – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

7.4. Ginčus dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo nagrinėja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo nustatyta tvarka.

7.5. Po šios sutarties pasirašymo sutarties sąlygų esminiai pakeitimai (pagrindinė sutartų paslaugų dalis ir kaina) galimi tik abiejų šalių rašytiniu susitarimu.

7.6. Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo 8 straipsnio 10 dalį įgyvendinančių ir kitų teisės aktų numatytais atvejais ir tvarka Turistai dėl turizmo paslaugų teikėjų prievolių nevykdymo gali kreiptis į Valstybinį turizmo departamentą.

7.7. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais: po vieną Kelioniųorganizatoriui ir Turistui(-ams). Visi egzemplioriai turi vienodą juridinę galią.

7.8. Šios Turizmo paslaugų teikimo sutarties nuostatos privalomos Kelionių organizatoriui ir visiems Turistams. Turistas patvirtina, kad nuodugniai susipažino su pateikta sutartimi ir suprato visas jos nuostatas bei informavo kitus Turistus – naudos gavėjus, kad turistinė kelionė yra organizuojama tik pagal šioje sutartyje nurodytas sąlygas ir visi Turistai privalo vykdyti visas sutarties sąlygas.