KENIJA IR LAMU SALA

Laukinių gyvūnų safaris, arbatos plantacijos, nuoširdūs vietos žmonės, maratono sostinė, Diano paplūdimiai.

Kelionė į Keniją – puikus nuotykis! Kelionę Kenijoje pradėsime nuo apsilankymo privačiame Ol Pejets gamtos parke, kuriame saugomi raganosiai ir kiti gyvūnai. Čia nusišypsojus sėkmei galima pamatyti visą Didįjį Afrikos penketą – leopardą, liūtą, raganosį, dramblį ir buivolą. Apsižvalgę parke, judėsime link Baringo ežero – paukščių, krokodilų, begemotų ir žvejų karalystės. Toliau mūsų kelionė taps dar įvairesnė – vyksime į dar mažai keliautojų atrastą Kerio slėnį, kuriame gausu krioklių, džiunglėmis apaugusių kalvų ir uolų, ant kurių vietos gyventojai augina papajų, mango, avokadų medžių sodus. Tuomet aplankysime Eldoretą – pasaulio maratono sostinę, apžiūrėsime Keričio arbatos plantacijas. Pasimėgavę arbata išvyksime į vieną žymiausių ir seniausių gamtos parkų Afrikoje – Masai Maros, pakeliui aplankydami masajų kaimelį. Safario savanoje metu matysime žirafų, zebrų, liūtų, antilopių, dramblių ir kitų Afrikos gyvūnų. Na ir kaip gi be paplūdimių? Turėsime galimybę kelias dienas praleisti prie skaidraus ir šilto Indijos vandenyno balto smėlio Diano paplūdimiuose.

1 DIENA Skrydis iš Vilniaus į Kenijos sostinę Nairobį

Skrydis iš Lietuvos į Kenijos sostinę Nairobį. Oro uoste jus pasitiks žurnalistas ir kelionių vadovas Mykolas Vadišis bei patyręs vietinės kompanijos safari vairuotojas. Priklausomai nuo skrydžio ir paros laiko kartu su safari autobusiuku keliausime poilsiui į viešbutį Nairobio centre arba tiesiai į laukinę gamtą Lakipijos plynaukštėse.

Laukia pažintinė kelionė į Keniją

2 DIENA Safaris privačiame rezervate netoli Kenijos kalno

Pažintį su Kenija pradėsime nuo Ol Pejetos privataus gamtos rezervato netoli antro aukščiausio Afrikoje Kenijos kalno. Šiame rezervate saugomi ir veisiami nykstantys žinduoliai – raganosiai. Tai viena geriausių vietų visoje Afrikoje stebėti šiuos įspūdingus gyvūnus. Ol Pejetos rezervatas turi ir muziejų, ir šimpanzių centrą, kuriame gyvena iš įvairių pasaulio kraštų surinktos nuskriaustos šimpanzės. Nors Kenijoje šie protingi primatai natūralioje aplinkoje negyvena, tačiau susitikimas akis į akį su šimpanzėmis paliks neišdildomą įspūdį. Ol Pejetoje taip pat stebėsite visus kitus didžiausius Afrikos žinduolius. Čia nusišypsojus sėkmei galima pamatyti visą Didįjį Afrikos penketą – leopardą, liūtą, raganosį, dramblį ir buivolą. Nakvynė parko teritorijoje esančiuose lodžijose.

3 DIENA Susitikimas su raganosiais ir šimpanzėmis Ol Pejetoje

Gerai pailsėję po skrydžių į Keniją, pradėsime tikrą safarių dieną. Nuo ankstyvo ryto seksime gyvūnus, lankysimės raganosių centre, šimpanzių prieglaudoje. Piknikas prie upės, susitikimas su parko reindžeriais, kurie gali papasakoti daug istorijų apie Kenijos gyvūnus.
Vakarop iš parko pradėsime judėti link Baringo ežero. Pakeliui daugybę kartų kirsime pusiaują. Nakvynė lodžijose Afrikos savanose.
Pažintinė kelionė į keniją

4 DIENA Baringo ežeras - paukščių, krokodilų, begemotų ir žvejų karalystė

Baringo ežeras – didžiojo, per visą Rytų Afriką besitęsiančio, Rifft slėnio „produktas“. Per pietus atvyksime į akmenuotą, karštą, sausomis akacijomis nusmaigstytą Baringo ežero pakrantę. Čia įsikursime name su terasa ir nuosava virtuve ežero pakrantėje. Netoliese pūpsos begemotai, šildysis krokodilai ir varanai, aplinkui skraidys daugybė paukščių. Po pietų, pasislinkus karščiausiai saulei, leisimės į dviejų valandų pasivaikščiojimą po ežero apylinkes. Su patyrusiais vietos gidais ieškosime skorpionų, vietos gyvačių, beždžionių, ragausime kaktuso vaisių, domėsimės vietos žvejų kasdienybe, iš ežero ištrauktų telapijų ir šamų pirksime vakarienei. Vakare ruošime vakarienę iš vietos produktų, klausysimės gamtos garsų. Pažintinė kelionė į Keniją

5 DIENA Kenijos džiunglės ir neaprėpiamos Kerio slėnio erdvės

Anksti ryte leisimės į žygį valtimi stebėti bundančios ežero gamtos. Ieškosime begemotų, krokodilų, fotografuosime vietos paukščius, kurių čia gyvena apie 300 rūšių. Šersime žuvinius erelius, apsilankysime Baringo ežero salose, kur trykšta karšti geizeriai ir gyvena atokios vietos bendruomenės. Po ankstyvos išvykos – pusryčiai. Šią dieną toliau važiuosime iki vienos gražiausių, tačiau dar mažai keliautojų atrastų Kenijos vietų – Kerio slėnio. Ant šio kanjoną primenančio slėnio krašto treniruojasi daug maratono bėgikų, pasaulio sklandymo profesionalai  siekia sklandymo rekordų, o vietos gyventojai augina papajų, mango, avokadų medžių sodus. Slėnyje gausu krioklių, džiunglėmis apaugusių kalvų ir uolų. Po pietų leisimės į kelių valandų žygį aukštyn uola prie įspūdingų krioklių. Žygio metu ieškosime išskirtinių Kenijos beždžionių – kolobusų, sužinosime daugiau apie vietos augalus ir kaip išradingai juos gydymui, valgiui ar kitoms reikmėms panaudoja vietos gyventojai. Vakaras Kerio slėnio stovyklavietėje su tradiciniu Kenijos maistu ir vaizdais į neaprėpiamas slėnio platybes. Nakvynė neįmantriuose nameliuose, pro kurių langus atsiveria pasakiškas vaizdas.

6 DIENA Kultūrinė diena maratono sostinėje Eldorete

Gerai pailsėję keliausime į netoliese esantį Eldoretą – penktą didžiausią Kenijos miestą, kuris neoficialiai dar vadinamas pasaulio maratonininkų sostine. Čia, 2 kilometrų aukštyje virš jūros lygio, derlingose lygumose ūkininkauja ir maratonui treniruojasi ištvermingi kalendžinų genties žmonės. Apsilankysime vietos šeimoje, kartu gaminsime ir valgysime tradicinius pietus/vakarienę, dalinsimės istorijomis ir pasakojimais apie Kenijos žmonių gyvenimą. Nakvynė viešbutuke Eldoreto priemiestyje, tarp daugybės laukinių paukščių.

Pažintinė kelionė į Keniją

7 DIENA Žaliuojančios Keričio arbatos plantacijos

Iš Eldoreto keliausime į arbatos plantacijas Keričo mieste. Tai vienas žaliausių ir jaukiausių Kenijos miestukų. Idealus klimatas, daugybė vaisių ir žaliuojantys arbatmedžių kilimai. Po pietų atvykę į plantacijas eisime į pasivaikščiojimą po arbatos laukus. Sužinosime kaip auginama ir renkama arbata, kokios darbininkų darbo sąlygos, kiek svarbi arbata Kenijos gyventojams, galėsime patys pasirinkti šviežios arbatos. Kenija – trečia pasaulyje arbatos eksportuotoja po Indijos ir Šri Lankos, todėl visame regione arbatos plantacijose darbuojasi per 60 tūkstančių Kenijos gyventojų. Nakvynė jaukiame viešbutyje prie arbatos plantacijų apsuptyje.

Pažintinė kelionė į Keniją

8 DIENA Nuo Keričio iki Masai Maros

Ryte gerai pailsėję trauksime į įspūdingiausią nuotykį laukinėje Kenijos gamtoje. Kelionė truks apie 5-6 val. Po pietų atvyksime prie vieno žymiausių ir seniausių gamtos parkų Afrikoje – Masai Maros. Tai didžiojo Serengečio parko Tanzanijoje tęsinys, didžiosios žinduolių migracijos vieta. Prieš važiuodami į Masai Maros parką apsilankysime masajų kaime. Ilgus amžius tai buvo vieninteliai žmonės, gyvenę laukinėse savanose. Dabar tai savo autentiškumą ir gyvenimo būdą visomis išgalėmis bandanti išlaikyti gentis. Pabendrausime su masajų žmonėmis, pasižiūrėsime tradicinių masajų šokių ir paklausysime dainų, susipažinsime su jų kintančiu gyvenimo būdu. Kartu paliesime ir socialines bei aplinkosaugos problemas, kurios kyla norint apsaugoti unikalią Masai Maros gamtą ir masajų gyvenimą. Vakaro safariui įvažiuosime į Masai Maros parką. Iki tamsos ieškosime laukinių kačių ir kitų didelių savanų gyvūnų. Nakvynei atvyksime į lodžijas netoli Masai Maros parko vartų.

9 DIENA Užburianti Masai Mara

Šį rytą kelsimės anksti ir važiuosime toliau tyrinėti Masai Maros. Čia turėsime galimybę pamatyti daugelį didžiausių ir žinomiausių Afrikos gyvūnų, pasieksime žymiąją Maros upę, piknikausime savanoje tarp antilopių. Pavakare grįšime atgal į lodžijas, kur ramiai stebėdami savanas ir gurkšnodami gėrimus apibendrinsime kelionę po žaliąsias Kenijos kalvas bei ilsėsimės prieš važiavimą atgal link Nairobio. Nakvynė gamtos apsuptyje didelėse safari palapinėse.

10 DIENA Kelionė į tropinę Lamu rojaus salą

Po pusryčių nieko nelaukę keliausime į Nairobio oro uostą. Čia atsisveikinsime ir su vairuotoju bei mus 10 dienų vežusiu autobusiuku. Vietos skrydžiu nusikelsime į tropinę Kenijos Lamu salą dėl savo išskirtinumo įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. „Lonely planet“ kelionių vadove Lamu sala įrašyta antruoju numeriu po Masai Maros, kaip labiausiai vertas aplankyti Kenijos kampelis. Išlipę iš lėktuvo salų archipelage netoli sienos su Somaliu iš karto laiveliu kelsimės į civilizacijos pašonėje esantį kurortą. Šelos paplūdimį ir miestuką Lamu saloje pamėgo ramaus ir egzotiško poilsio mėgėjai iš viso pasaulio. Čia žydinčių sodų apsuptyje raizgosi arabiškos gatvelės, įsikūrę daug jaukių viešbučių ir svečių namų. Šalia supustytos kopos primena lietuvišką Nidą, tik prie šilto Indijos vandenyno ir pasaulio pakraštyje.

11-14 DIENOS Kopos Kenijos Nidoje, arabiška svahili kultūra

Lamu sala skiriasi nuo visų Kenijos kurortų – tai autentikos, egzotikos, ramybės ir arabiškos kultūros mišinys. Čia nerasite įspūdingų koralinių rifų ar atvirukuose mirgančių paplūdimių, tačiau dienos išvyka tradiciniu svahili laivu po salų archipelagą, švaraus smėlio paplūdimius ir mangrovių miškus atpirks viską. O nuplaukę atokiau nuo civilizacijos, rasime vietų ir paviršiniam nardymui. Pakeliui žvejosime, laive kepsime tradiciniuose prieskoniuose išmarinuotą žuvį. Ateinančioms atostogų dienoms liks tarsi iš amžių glūdumos išniręs Lamu miestas, kuriame beveik nėra automobilių – vietiniai keliauja po miestą ir krovinius tempia asiliukų pagalba arba pėsčiomis. Lamu mieste aplankysime autentiškas dirbtuves, suvenyrų krautuvėles, sala pasižymi ir savo išskirtiniais medžio raižiniais, durimis, lovomis ir kėdėmis. Tropinės salos turguje gausu vaisių ir daržovių, viešbutyje iš vietos žvejų užsisakysime šviežio tuno ir kitų jūros gėrybių, jas ruošime ir mėgausimės burnoje tirpstančiu šviežiu jūros maistu. Lamu saloje išradingi europiečiai atvėrė kosmetinių ir gydomųjų aliejų spaudyklą – esant galimybei apsilankysime ir čia, pasižiūrėsime kaip gaminamas šviežias kokosų, baobabų sėklų, nymo vaisiaus ir kitas aliejus, muilas, odą gydantys kremai. Po visų nuotykių užsiropšime ant balto smėlio kopos ir ant pasaulio krašto lydėsime saulę.

15-16 DIENOS Atokvėpis paplūdimyje ir skrydis namo

Kenijos nuotykio pabaiga. Paskutiniai pasimaudymai vandenyne, atokvėpis paplūdimyje ir skrydis iš Lamu salos į Nairobį. Į Nairobį atskrisime apie pietus, tad jei dar bus likę laiko iki vakarinio skrydžio, patyrinėsime ir Kenijos sostinę. Iš Nairobio – grįžimas į Lietuvą.

į kelionės kainą

Įskaičiuota Neįskaičiuota Svarbu
 • Jus į nuotykį Kenijoje lydės žurnalistas ir kelionės vadovas Mykolas Vadišis, kuriam nuo 2010 m. Kenija jau tapo antrieji namai.
 • Pervežimai iš/į oro uostus
 • Visos transporto ir vairuotojo išlaidos
 • Nacionalinių ir gamtos parkų bilietai
 • Nakvynės viešbučiuose bei lodžijose su pusryčiais
 • Vietiniai skrydžiai iš Nairobio į Mombasą ir atgal
 • Vietos gidų paslaugos programoje paminėtose vietose
 • Tarptautinis skrydis iš Vilniaus į Nairobį (~550 – 580 Eur)
 • Kenijos viza (~50 Eur)
 • Išlaidos gėrimams bei maistui (skaniai pietauti ir vakarieniauti užtenka ~10 EUR dienai)
 • Arbatpinigiai vairuotojams ir kitam aptarnaujančiam personalui
 • Išlaidos lauktuvėms ir kitos asmeninės išlaidos
 • Papildomos pramogos Diani paplūdimyje (žvejyba, jėgos aitvarai, Vasini sala ir paviršinis bei giluminis nardymas Kisite Mpunguti koralų parke)
 • Kelionė įvyks susidarius mažiausiai 6 keliautojų grupei
 • Esant mažesnei (pvz. 4-5 žmonių grupelei) dėl kelionės kainos teiraukitės atskirai
 • Kenijoje gyvenimas prasideda su saulėtekiu 6 val. ryto ir baigiasi apie 21 vakaro, todėl ir mums daug kur reikės prisitaikyti prie šio ritmo.
 • Programoje važiavimo autobusiuku ir žygių laikas surašytas apytiksliai. Vis dėlto, turų vairuotojai Kenijoje atsakingai stengiasi bet kokią kelionę užbaigti iki tamsaus paros meto – 19 val.
 • Kelionėje labai skirsis aplinka, todėl ir nakvynės vietos bus įvairios. Nuo standartinių miesto viešbučių iki gamtos parkų lodžijų, nuo paprastų turistinių namukų su pasakiškais vaizdais iki kurortinių viešbučių tropinėje vandenyno pakrantėje.
 • Pietums ir vakarienei turėsite nusimatę savo biudžetą, tačiau daug kur (ypač pirmoje kelionės pusėje) turguose ir prekybos centruose produktus pirksime bendrai. Iš šviežių kruopų, vaisių, daržovių ir mėsos ar žuvies vietos gidai, virtuvės šefai kartu su kelionės vadovu Mykolu gamins vakarienę. Norintys galės visokeriopai įsitraukti į šį smagų procesą!
 • Kenija neįtikėtinos klimato įvairovės vieta, tad šiluma svyruos nuo +30-35 C tropinėje pakrantė iki +12-15 C vakarais Kenijos plynaukštėse. Prie visų patogių, lengvų, vasariškų drabužių ir avalynės nepamirškite kelnių ir šiltesnio megztuko ar lengvos striukės. Pastaroji pagelbės ir iškritus trumpam lietui.
 • Kenijos plynaukštėse ir savanose, kur 10 dienų keliausime autobusiuku, maliarijos tikimybė labai maža. Šiek tiek didesnė maliarijos tikimybė tropinėje Indijos vandenyno pakrantėje, todėl dėl prevencinių priemonių patariame pasikonsultuoti su savo gydytoju.
 • Kelionėje žygiai bus lengvai įveikiami bet kuriam aktyviam, pasivaikščiojimus gamtoje mėgstančiam žmogui. Su dar aktyvesniais kelionės dalyviais rasime kur išlieti energiją – pavyzdžiui, prasibėgsime kartu su Kenijos maratonininkais.
 • Idealiausias kelionės bagažas – 10-12 kg svorio kuprinė/lagaminas ir nedidelė kuprinėlė atskiriems žygiams bei išvykoms.

UŽSISAKYKITE

Afrika, Kenija
2019 gruodžio 06 - gruodžio 21

Kaina asmeniui

2150 Eur

Kiekis

-1+

Visa kelionės kaina

2150 Eur

Keleivis 1 (užsakantis asmuo)

Keleivis 2

Išankstinis apmokėjimas

Apmokėjimas

Kelionės kainaMokėti dabar (avanso suma) - 2150 Eur

Prašome užpildyti visus laukus. Jūsų kelionė buvo sėkmingai užsakyta. Mes netrukus su Jumis susisieksime.

SUTARTIES DALYKAS

Kelionių organizatorius Turisto atžvilgiu įsipareigoja teikti Sutartyje įvardintas turizmo paslaugas, o Turistas įsipareigoja sumokėti už paslaugas ir įvykdyti kitas šioje Sutartyje numatytas pareigas.

Šioje sutartyje “Kelionių organizatorius” yra kelionę organizuojanti MB “Kur toliau”, (toliau sutartyje Kelionių organizatorius). Šioje sutartyje Turistas – fizinis asmuo, sudaręs su Kelionės organizatoriumi Sutartį (sutartį pasirašęs asmuo) arba bet kuris fizinis (-iai) asmuo (-ys), kurio(-ių) vardu Sutartį pasirašęs asmuo perka kelionę ir prisiima visas teises ir pareigas pagal Sutartį (kiti naudos gavėjai) arba bet kuris fizinis asmuo, kuriam Sutartį pasirašęs asmuo arba bet kuris naudos gavėjas perleidžia savo teisę į kelionę, jeigu toks perleidimas leidžiamas pagal šios Sutarties sąlygas).

 

SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

2.1. Kelionių organizatorius įsipareigoja:

2.1.1. Organizuoti Turistui(-ams) kelionę pagal programą, nurodytą kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje, arba, jeigu kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje nurodytos kelionės programoje buvo atlikti pakeitimai iki šios sutarties pasirašymo, pagal pakeistą programą. Katalogas arba kita kelionę aprašanti medžiaga arba pakeista programa yra neatskiriamas šios sutarties priedas.

2.1.2. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus (konkretus skaičius nurodomas konkrečios kelionės informacijoje), pranešti raštu apie kelionės anuliavimą likus ne mažiau kaip 30 d. iki kelionės pradžios.

2.1.3. Iki sutarties pasirašymo įteikti Turistui rašytinį dokumentą, kuriame būtų pateikta tiksli ir neklaidinanti informacija apie tai, kur vykstama, kelionės maršrutą (išvykimo, grįžimo vietas, datas ir laiką bei lankomas vietas ir šalis, nurodant datas, kada į jas vykstama ir išvykstama) ir jo pakeitimus, kelionėje teikiamas paslaugas, numatytas kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje arba pakeistoje programoje, transporto priemones, kuriomis vykstama, jų charakteristikas ir kategoriją, apgyvendinimo tipą, objekto vietą, kategoriją ar patogumų lygį ir pagrindinius ypatumus bei klasę (pagal atitinkamas priimančiosios valstybės taisykles), maitinimą, valstybių, į kurias vykstama, pasienio formalumus ir vizų gavimo tvarką, įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimus, laiką, per kurį gaunamos vizos, sutarties įforminimo tvarką bei sąlygas, visą kelionės kainą, kainos dalį, kuri turi būti sumokėta iš anksto, likusios sumos mokėjimo grafiką.

2.1.4. Tais atvejais, kai Kelionių organizatorius sutartimi įsipareigoja suteikti Turistui apgyvendinimo paslaugas, atitinkančias konkrečią kategoriją pagal priimančiosios šalies taisykles, nenurodant konkretus apgyvendinimo paslaugų teikėjo, Kelionių organizatorius iki sutarties pasirašymo privalo informuoti Turistą apie apgyvendinimo tipą, kategoriją bei maitinimą. Kelionių organizatorius taip pat privalo suteikti Turistui neklaidinančią ir išsamią informaciją apie patogumų, paslaugų ir pramogų lygį, kiekį ir kokybę bei galimus jų skirtumus, priklausančius nuo konkretaus apgyvendinimo paslaugų teikėjo.

2.1.5. Prieš kelionę rašytine forma Turistui pateikti: informaciją apie tarpines stotis ir sustojimo laiką, buvimo vietą bei informaciją apie keleivio vietą transporto priemonėje (išskyrus lėktuvą bei nenumatytus techninius sustojimus), kelionių organizatoriaus vietinio atstovo pavardę, adresą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą ar vietinių kelionių pardavimo agentų, į kuriuos turistas galėtų kreiptis pagalbos, adresus ir telefono numerius, jei tokių kelionių pardavimo agentų nėra, turistui nurodyti telefono numerį, kuriuo jis galėtų skambinti nenumatytu atveju, ar informaciją, kuri jam padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi ir (ar) kelionių pardavimo agentu, informaciją apie valstybių, į kurias vykstama, epidemiologinę būklę, imunoprofilaktikos reikalavimus, kuriuos reikia įvykdyti vykstant į kelionę, informaciją apie sveikatos draudimo įforminimo tvarką, informaciją apie neprivalomas draudimo sutartis, pagal kurias atlyginamos turisto išlaidos dėl organizuotos turistinės kelionės atšaukimo arba pagalbos išlaidos, informaciją apie valiutų keitimo sąlygas ir tvarką. Jei į kelionę vyksta nepilnamečiai, pateikti tėvams ar globėjams informaciją, leisiančią tiesiogiai susisiekti su vaiku ar atsakingu asmeniu vaiko buvimo vietoje.

2.1.6. Turisto(-ų) pateiktus asmens duomenis naudoti tik kelionės dokumentų įforminimui.

2.1.7. Kai sutartis sudaroma nuotolinės prekybos būdu, laikoma, kad sutartis sudaryta tokiomis sąlygomis, kokios buvo skelbiamos oficialioje Kelionių organizatoriaus interneto svetainėje (ar elektroninės prekybos sistemoje) organizuotos turistinės kelionės įsigijimo metu. Jeigu sutarties sąlygos oficialioje Kelionių organizatoriaus interneto svetainėje neskelbiamos ar organizuotos turistinės kelionės įsigijimo metu nebuvo paskelbtos, laikoma, kad sutartis buvo sudaryta pagal standartines turizmo paslaugų teikimo sutarčių sąlygas.

2.1.8. Kai turistų grupę sudaro daugiau kaip 15 nepilnamečių iki 16 metų arba daugiau kaip 7 neįgalūs nepilnamečiai, užtikrinti, kad, be kelionės vadovo, šią turistų grupę papildomai lydėtų dar vienas pilnametis asmuo.

2.1.9. Po sutarties sudarymo paaiškėjus, kad prievolių įvykdymo užtikrinimas baigiasi anksčiau, negu prasideda turistinė kelionė, iki kelionės pradžios raštu (paštu, faksu, el. paštu, trumpąja žinute ar kitu sutartyje nurodytu būdu) informuoti Turistą apie naują prievolių įvykdymo užtikrinimą, nurodant naują prievolių įvykdymo užtikrinimą patvirtinančio dokumento numerį, jo galiojimo terminą ir jį išdavusios draudimo ar finansų įstaigos rekvizitus ir kontaktinius duomenis.

2.2. Turistas(-ai) įsipareigoja:

2.2.1. Laiku sumokėti už kelionę bei pateikti visą informaciją bei dokumentus, reikalingus Kelionių organizatoriui įvykdyti šią sutartį, atvykti laiku į pirminę bei kelionės vadovo (jei kelionės vadovo paslauga numatyta sutartyje) nurodytas išvykimo vietas, laikytis organizatoriaus nurodymų dėl kelionės ar atskirų jos dalių vykdymo, laikytis viešosios tvarkos, tarptautinių keleivių vežimo taisyklių, bagažo gabenimo tvarkos ir į šalį įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimų. Vykdyti pasienio ir muitinės tarnybų nurodymus. Vykstant į kelionę su nepilnamečiais vaikais, laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 302 patvirtinto Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašo (Žin., 2002, Nr. 23-858).

2.2.2. Atsakyti už kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu Turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, jąreikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai Turistas kaltės neprisiima, Kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos, atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.

2.3. Turistas, pagrindinė šios sutarties šalis, privalo informuoti kitus turistus – naudos gavėjus, kad kelionė yra organizuojama tik pagal šioje sutartyje nurodytas sąlygas ir visi turistai privalo vykdyti visas sutarties sąlygas.

 

TEISĖ ATSISAKYTI SUTARTIES

3.1. Turisto teisė atsisakyti sutarties:

3.1.1. Turistas turi teisę bet kuriuo metu atsisakyti sutarties. Sutarties atsisakymas įsigalioja nuo jo pareiškimo momento.

3.1.2. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias jis atsako (t. y. kai aplinkybės, kurios yra pagrindas atsisakyti sutarties, atsirado dėl paties Turisto kaltės, t. y. dėl jo tyčinių veiksmų ar neatsargumo), jis turi atlyginti Kelionių organizatoriui nuostolius, padarytus dėl tokio atsisakymo. Nuostolių dydis šiuo atveju negali viršyti maksimalios vienos kelionės kainos.

Šalys susitaria ir sutinka, kad nuostolių dėl Turisto sutarties atsisakymo dydis priklausomai nuo atsisakymo laiko yra:

Sutarties nutraukimo laikas

Sutarties nutraukimo laikas

Daugiau kaip 60 dienų iki išvykimo

10 %

Nuo 59 iki 30 dienų iki išvykimo

20 %

Nuo 29 iki 22 dienos iki išvykimo

40 %

Nuo 21 iki 16 dienų iki išvykimo

60 %

Nuo 15 iki 12 dienų iki išvykimo

85 %

Likus 11 dienų ir mažiau iki išvykimo

100 %

 

Šalys susitaria ir sutinka, kad tuo atveju, jei Turistas keliauja lėktuvu, t.y. jo kelionei užsakomi aviabilietai, nuostolių dėl Turisto sutarties atsisakymo dydis apskaičiuojamas pagal aukščiau nurodytą lentelę, bet jis negali būti mažesnis nei, kad Kelionių organizatoriaus užsakytų aviabilietų kaina (įskaitant ir Kelionių organizatoriaus nustatytus įkainius už bilietų užsakymą).

3.1.3. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl su juo susijusių aplinkybių, kurių jis negali kontroliuoti ir kurių sutarties sudarymo metu negalėjo protingai numatyti, Kelionių organizatorius turi teisę reikalauti atlyginti patirtus tiesioginius nuostolius, padarytus dėl tokio atsisakymo, išskyrus atvejus, kai sutarties atsisakoma dėl nenugalimos jėgos aplinkybių. Šiame punkte nurodytais atvejais atlygintinų tiesioginių nuostolių dydis negali viršyti sutartyje nustatytos kelionės kainos.

3.1.4. Turistui atsisakius sutarties 3.1.2 ar 3.1.3 punktuose numatytais atvejais, Kelionių organizatorius, reikalaudamas Turisto atlyginti nuostolius, Turistui pageidaujant, privalo pateikti patirtų nuostolių dydį patvirtinančius įrodymus.

3.1.5. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias atsako Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, arba dėl su Turistu nesusijusių aplinkybių, kurių jis negali kontroliuoti ir kurių sutarties sudarymo metu negalėjo protingai numatyti, jis turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai arba jo sutikimu kompensuota kitu būdu.

3.2. Kelionių organizatoriaus teisė atsisakyti sutarties:

3.2.1. Kelionių organizatorius turi teisę atsisakyti sutarties tik dėl svarbių priežasčių, apie kurias jis nedelsdamas informuoja Turistą.

3.2.2. Jeigu Kelionių organizatorius atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias Turistas neatsako, jis privalo pasiūlyti Turistui naują tokios pat ar geresnės kokybės kelionę (alternatyvią kelionę). Jeigu dėl pagrįstų priežasčių nėra galimybės pasiūlyti alternatyvią kelionę arba Turistas pasiūlytos naujos kelionės atsisako, jis turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už neįvykusią kelionę sumokėti pinigai.

3.3. Kelionių organizatorius, atsisakęs sutarties, privalo organizuoti kelionę iš naujo arba grąžinti Turistui pinigus už kelionę bei atlyginti Turistui turtinę žalą. Žala neatlyginama tais atvejais, kai sutarties atsisakoma dėl 2.1.2 punkto aplinkybių arba nenugalimos jėgos.

3.4. Kai, nutraukus sutartį, Kelionių organizatoriui ir (ar) kelionių pardavimo agentui atsiranda pareiga grąžinti Turistui visus ar dalįuž kelionę sumokėtų pinigų, pinigai turi būti grąžinti į Turisto nurodytą sąskaitą per 10 darbo dienų nuo sutarties nutraukimo.

 

SUTARTIES SĄLYGŲ PAKEITIMAS

4.1. Kelionių organizatorius dėl svarbių priežasčių, apie kurias jis nedelsdamas informuoja Turistą, gali pakeisti atitinkamą sutarties sąlygą. Turistas turi teisę atsisakyti keisti sutartį.

4.2. Kelionių organizatorius turi teisę, likus iki kelionės pradžios ne mažiau kaip 20 dienų, padidinti kelionės kainą dėl to, kad pasikeičia vežimo išlaidos, įskaitant išlaidas degalams, privalomiems mokesčiams ar atitinkamų valiutų keitimui. Kelionių organizatorius nurodo, kodėl padidėjo kaina ir kaip buvo apskaičiuotas kainos padidėjimas. Turistas turi teisę atsisakyti kainos didinimo.

4.3. Jeigu Turistas atsisako keisti sutarties sąlygas 4.1, 4.2 punktų atvejais, Kelionių organizatorius įgyja teisę atsisakyti sutarties. Tokiu atveju Turistas turi teisę reikalauti grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus arba, jei kelionė iš dalies jau įvyko, kompensuoti proporcingą jų dalį. Jei Kelionių organizatorius atsisako sutarties po to, kai Turistas atsisako keisti sutarties sąlygas 4.1 punkto atveju, tai atitinkamai taikomas šios sutarties 3.3 punktas.

 

SUTARTIES ŠALIŲ PASIKEITIMAS

5.1. Bet kuris šios sutarties Turistas turi teisę, likus iki kelionės pradžios ne mažiau kaip 10 dienų, perleisti savo teisę į kelionę trečiajam (kelionę perimančiam) asmeniui, kuris vykdys visas sutarties sąlygas.

5.2. Tais atvejais, kai toks perleidimas prieštarauja asmens, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, taisyklėms (t. y. jei per laiką, likusį iki kelionės pradžios, jau neleidžiama užsakyti vietos transporto priemonėje ir (ar) viešbutyje naujo asmens vardu), Turistui turi būti pateiktos šios taisyklės.

5.3. Sutarties perleidimas turi būti įformintas susitarimu, atitinkančiu Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – Civilinis kodeksas) reikalavimus, su trečiuoju (kelionę perimančiu) asmeniu, o kelionę perimantis asmuo, sudaręs tokį susitarimą, ar Turistas, perleidęs kelionę, apie tai raštu privalo pranešti Kelionių organizatoriui ir perduoti informacijąbei dokumentus, reikalingus sklandžiai įvykdyti šią sutartį kelionę perėmusio asmens atžvilgiu. Teisę į kelionę perleidžiantis Turistas ir trečiasis (kelionę perimantis) asmuo, perėmęs kelionę, atsako solidariai Kelionių organizatoriui už kelionės kainos ir išlaidų, susijusių su teisės į kelionę perleidimu, sumokėjimą.

 

ATSAKOMYBĖ UŽ NETINKAMĄ SUTARTIES VYKDYMĄ

6.1. Jeigu sutartis nėra vykdoma pagal Turisto protingus lūkesčius, kurių pagal sutarties sąlygas ir teikiamų paslaugų pobūdį Turistas galėjo turėti, Kelionių organizatorius privalo atlyginti Turistui nuostolius. Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, neatsako už netinkamą sutarties vykdymą, jeigu:

6.1.1. dėl netinkamo sutarties vykdymo kaltas Turistas (2.2.1 punkto sąlygų nevykdymas ir kt. priežastys);

6.1.2. užnetinkamą sutarties vykdymą, kurio Kelionių organizatorius nenumatė ir negalėjo numatyti, atsako trečiasis asmuo, nesusijęs su šia sutartimi;

6.1.3. sutartis netinkamai vykdoma dėl nenugalimos jėgos arba dėl įvykio, kurio Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojosi, atsižvelgiant į visą įmanomą jų apdairumą, nenumatė ir negalėjo numatyti.

6.2. Jeigu sutartis vykdoma ne pagal Turisto lūkesčius, Kelionių organizatorius, atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes, privalo teikti Turistui visokeriopą pagalbą ir paramą. Jeigu priežastis, dėl kurios sutartis nėra tinkamai vykdoma, susijusi su pačiu Turistu, Kelionių organizatorius turi teikti Turistui tokią pagalbą ir paramą, kurios, remiantis protingumo kriterijumi, gali būti reikalaujama iš Kelionių organizatoriaus pagal sutartį. Šiuo atveju Kelionių organizatoriaus išlaidas, susijusias su tokios pagalbos ir paramos teikimu, turi atlyginti pats Turistas. Jeigu užnetinkamą sutarties vykdymą atsako Kelionių organizatorius arba asmuo, kurio pagalba jis naudojasi (6.1 punktas), tai visas išlaidas, susijusias su papildomos pagalbos ir paramos teikimu Turistui, apmoka pats Kelionių organizatorius.

6.3. Jeigu prasidėjus kelionei paaiškėja, kad Kelionių organizatorius negalės įvykdyti pagrindinės sutartų paslaugų,nurodytų šioje sutartyje, dalies, tai jis privalo pasiūlyti Turistui tinkamas alternatyvias paslaugas už tokią pačią kainą sutartyje nurodytam terminui ir kompensuoti Turistui anksčiau pasiūlytų ir faktiškai suteiktų paslaugų kainos skirtumą. Jeigu Kelionių organizatorius dėl pagrįstų priežasčių negali pasiūlyti alternatyvių paslaugų arba dėl protingų priežasčių Turistas jų atsisakė, Kelionių organizatorius, be papildomo užmokesčio, turi užtikrinti Turisto grąžinimą atgal arba nuvežimą į kitą vietovę, dėl kurios sutinka Turistas, taip pat grąžinti Turistui pinigus už nesuteiktas paslaugas.

6.4. Kelionių organizatorius neturi teisės riboti ar panaikinti savo civilinę atsakomybę už žalą, padarytą Turistui, jeigu žala padaroma dėl Kelionių organizatoriaus tyčios ar didelio neatsargumo.

6.5. Turistui padaryta turtinė ir neturtinė žala atlyginama Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

6.6. Kelionių organizatorius atsako už kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje, kuri yra neatskiriama šios sutarties dalis, pateiktos informacijos teisingumą ir tikslumą, išskyrus bent vieną iš šių atvejų, kai:

6.6.1. Turistui iki sutarties sudarymo buvo pranešta apie šios informacijos pasikeitimus, o kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje buvo aiškiai numatyta pakeitimų galimybė;

6.6.2. pakeitimai daromi po sutarties sudarymo abiejų šalių rašytiniu susitarimu.

 

BENDROSIOS SĄLYGOS

7.1. Turisto teises ginaCivilinis kodeksas, Vartotojų teisių gynimo įstatymas, Reklamos įstatymas, Turizmo įstatymas bei kiti įstatymai ir poįstatyminiai teisės aktai bei ši sutartis.

7.2. Šalys susitaria ir sutinka, kad, jeigu Turistas (-ai) ne dėl organizatoriaus kaltės negaunaįvažiavimo vizos, pamiršta ar pameta asmens dokumentus, jei dokumentai yra netvarkingi ir neparuošti kelionei, jeiguTuristas (-ai) neatvyksta į pirminę išvykimo bei keliones vadovo nurodytas išvykimo vietas, savavališkai nutraukia kelionę ar atsisako dalies paslaugų, Kelionių organizatorius neatsako ir su tuo susijusių išlaidų Turistui (-ams) neapmoka.

7.3. Kelionės metu atsiradusias pretenzijas dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo, Turistas turi nedelsdamas pareikšti žodžiu Kelionių organizatoriaus vietiniam atstovui arba kelionės vadovui, o jei šių nėra, – Kelionių organizatoriui. Pretenzijos dėl nesprendžiamų ar netinkamai sprendžiamų problemų turi būti pareikštos raštu. Nepavykus pretenzijų išspręsti kelionės metu, Turistas pretenzijas Kelionių organizatoriui gali pareikšti raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius privalo Turistui raštu atsakyti į pareikštas pretenzijas per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Ginčai dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo sprendžiami derybomis, o jei nepavyksta susitarti, – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

7.4. Ginčus dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo nagrinėja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo nustatyta tvarka.

7.5. Po šios sutarties pasirašymo sutarties sąlygų esminiai pakeitimai (pagrindinė sutartų paslaugų dalis ir kaina) galimi tik abiejų šalių rašytiniu susitarimu.

7.6. Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo 8 straipsnio 10 dalį įgyvendinančių ir kitų teisės aktų numatytais atvejais ir tvarka Turistai dėl turizmo paslaugų teikėjų prievolių nevykdymo gali kreiptis į Valstybinį turizmo departamentą.

7.7. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais: po vieną Kelioniųorganizatoriui ir Turistui(-ams). Visi egzemplioriai turi vienodą juridinę galią.

7.8. Šios Turizmo paslaugų teikimo sutarties nuostatos privalomos Kelionių organizatoriui ir visiems Turistams. Turistas patvirtina, kad nuodugniai susipažino su pateikta sutartimi ir suprato visas jos nuostatas bei informavo kitus Turistus – naudos gavėjus, kad turistinė kelionė yra organizuojama tik pagal šioje sutartyje nurodytas sąlygas ir visi Turistai privalo vykdyti visas sutarties sąlygas.